Deutsch

O nas

 

Korzenie naszej działalności sięgają roku 1988, kiedy to rozpoczęliśmy wydobycie piaskowca oraz produkcję elementów gotowych dla pierwszych klientów.

 

 

Dzisiaj firma Kopalnie Gruszecki pozyskuje piaskowiec z trzech kamieniołomów zlokalizowanych w okolicach Bolesławca na pograniczu Pogórza Izerskiego i Kaczawskiego. Każda z kopalni jest źródłem piaskowca w innym kolorze. Jakość wydobywanego surowca potwierdzają certyfikaty, wydane przez niezależne laboratorium.

Zdjęcia kopalni oraz skany certyfikatów można obejrzeć w galerii.

 

Złoża, z których wydobywamy piaskowiec to:

Złoże Skała, Złoże Czaple, Złoże Zbylutów - kolory poszczególnych złóż przedstawione są w zakładce "bloki".

 

 

W naszych kopalniach zatrudniamy wykwalifikowanych pracowników z dużym doświadczeniem, co pozwala nam zachować najwyższą jakość chwaloną przez odbiorców.

Pracownicy mają do dyspozycji szereg nowoczesnych maszyn służących zarówno do wydobycia bloków i brył piaskowca, jak i do jego przeróbki.

 

       

 

Swoją ofertę kierujemy przede wszystkim do producentów wyrobów z kamienia ale także do firm usługowych, wykonujących różnego rodzaju prace budowlane przy użyciu wyrobów z kamienia, architektów oraz do klientów indywidualnych. Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów współpracy.

 

 

Cały czas ulepszamy technologie produkcji i wydobycia, aby zaspokoić potrzeby najbardziej wymagających klientów. Niedawno uruchomiona włoska linia do łupania kamienia pozwala na utrzymanie na wysokim poziomie produkcji elementów łupanych i cięto-łupanych, które wciąż stanowią nowość na rynku kamieniarskim. Nadają się one świetnie na ogrodzenia, a także na elementy dekoracyjne wnętrz.

 

    

 

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii i  maszyn, jesteśmy w stanie zagwarantować Państwu wysoką jakość naszych produktów, przy zachowaniu konkurencyjnych cen.